Ha valaki az internetes világháló világában rejtőző tengernyi tudást felhasználva szeretne tájékozódni Kamutról (vö: guglizik), akkor megdöbbentő eredményre jut. Kiderülhet ugyanis, hogy ez a csöndes, nem egészen 1100 lakosú békési község nem más, mint egy óceániai atléta és egy ősi egyiptomi gabonaféleség zabigyereke.
A Google második találata ugyanis – az első, legalábbis a magyar Google-é természetesen a község – a Vegagyerek blogra visz, ahonnan megtudhatjuk: a kamut nem más, mint egy ősi, Egyiptomból származó, tápláló gabona, amit napjainkban kizárólag ökológiai gazdálkodásban termesztenek. "Több értékes fehérjét, több telítetlen zsírsavat és több ásványi anyagot, nyomelemet tartalmaz", mint a hagyományos vagy a tönkölybúza, olvashatjuk az oldalon. Sőt, sőt: még egy kattintás, és kiderül: az Egyesült Államokban is van Kamut, méghozzá regisztrált termékvédjegyként létezik a montanai Big Sandyben, a Kamut Lane-en működő cégnél. Kész szerencséjük a kamutiaknak, hogy ezek a nagy pereskedő hírében álló amerikánusok még nem kötelezték őket a község neve után jogdíj fizetésére.
Szóval tehát Kamut egy ősi egyiptomi gabonából származik, állapíthatjuk meg. Ha azonban nem elégszünk meg ilyen felületes eredménnyel, akkor néhány további kattintás után kiderül: van még egy, Egyiptomnál is keletibb, óceániai névkapcsolat. Kifejezetten örvendetes, hogy manapság, amikor lendületesen épülnek a magyar-tongai legfelsőbb szintű kapcsolatok, egy vanuatui olimpikon is a Kamut nevet viseli. Moses Kamutról van szó, aki a 2004-es és 2008-as olimpián is részt vett, a 100 és a 400 méteres síkfutás az erőssége az 1982 júliusában született fiatalembernek, de élete legjobb eredményét, egy fedettpályás világbajnokságon elért ötödik helyet, 60 méteren szerezte.